Factory directly supply Sip Doorphone - 280SD-C3K – DNAKE Detail:
280SD-C3K Linux SIP2.0 Villa Panel
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. 8 admin passwords can be added for door unlocking.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | One Mechnical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
owing to very good support, a variety of high quality merchandise, aggressive costs and efficient delivery, we love an excellent name among the our clients. We are an energetic company with wide market for Factory directly supply Sip Doorphone - 280SD-C3K – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Canberra, Berlin, Southampton, We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.








