Factory Cheap Hot IP Nurse Call System - Linux Audio Door Phone – DNAKE Detail:
1. This indoor unit can be used in an apartment or multi-unit buildings, where a loud-speaking (open-voice) type of apartment door phone is desired.
2. Two mechnical buttons are used for calling/answering and unlocking the door.
3. Max. 4 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It is compact, low cost and convenient to use.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 16MB NAND FLASH |
| Device Size | 85.6*85.6*49(mm) |
| Installation | 86*86 box |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Screen | No Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Alarm | Yes(4 zones) |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have been also concentrating on enhancing the things management and QC method so that we could preserve terrific edge inside the fiercely-competitive enterprise for Factory Cheap Hot IP Nurse Call System - Linux Audio Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Czech republic, Durban, Sevilla, Our company considers that selling is not only to gain profit but also popularize the culture of our company to the world. So we are working hard to give you the wholehearted service and willing to give you the most competitive price in the market
Datasheet 904M-S3.pdf






