Door Access - Linux Audio Door Phone – DNAKE Detail:
1. This indoor unit can be used in an apartment or multi-unit buildings, where a loud-speaking (open-voice) type of apartment door phone is desired.
2. Two mechnical buttons are used for calling/answering and unlocking the door.
3. Max. 4 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It is compact, low cost and convenient to use.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 16MB NAND FLASH |
| Device Size | 85.6*85.6*49(mm) |
| Installation | 86*86 box |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Screen | No Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Alarm | Yes(4 zones) |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
abide by the contract", conforms to the market requirement, joins during the market competition by its superior quality also as provides extra comprehensive and exceptional service for consumers to let them turn into significant winner. The pursue of the business, is definitely the clients' gratification for Door Access - Linux Audio Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Myanmar, Libya, Swedish, Looking forward, we will keep pace with the times, continuing to create new products. With our strong research team, advanced production facilities, scientific management and top services, we will supply high quality products to our customers worldwide. We sincerely invite you to be our business partners for mutual benefits.
Datasheet 904M-S3.pdf








