Chinese wholesale SIP Door Access Control - Android Facial Recognition Box – DNAKE Detail:
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works with IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition of less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The key to our success is "Good Product or service High quality, Reasonable Rate and Efficient Service" for Chinese wholesale SIP Door Access Control - Android Facial Recognition Box – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Hungary, azerbaijan, Salt Lake City, Our qualified engineering team will usually be prepared to serve you for consultation and feedback. We've been able to also deliver you with absolutely free samples to meet your needs. Best efforts might be made to offer you the ideal service and items. For anyone who is interested in our company and products, be sure to make contact with us by sending us emails or contact us right away. In order to know our solutions and organization. ar more, you can come to our factory to determine it. We are about to usually welcome guests from around the globe to our corporation. o create small business relations with us. Please genuinely feel no cost to speak to us for enterprise. nd we believe we have been gonna share the most effective trading practical experience with all our merchants.


.jpg)





