China Factory for Ip Door Phone - 280D-A1 – DNAKE Detail:
1. 280D-A1 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases the security of the building.
3. The door can be unlocked by password or IC card.
4. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A1.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We usually continually offer you the most conscientious consumer services, along with the widest variety of designs and styles with finest materials. These initiatives include the availability of customized designs with speed and dispatch for China Factory for Ip Door Phone - 280D-A1 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: azerbaijan, Rio de Janeiro, Lithuania, Our staffs are adhering to the "Integrity-based and Interactive Development" spirit, and the tenet of "First-class Quality with Excellent Service". According to the needs of every customer, we provide customized & personalized services to help customers achieve their goals successfully. Welcome clients from home and abroad to call and inquire!









