Audio Intercom - 902D-X5 Android 4.3-inch/ 7-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password or IC/ID cards.
2. One-megapixel cameras provide 720p resolution video.
3. SIP outdoor station can come with 7'' touchscreen or 4.3'' LCD and mechanical keypad.
4. Up to 100,000 IC/ID cards can be identified for door access.
5. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
6. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
7. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
2. One-megapixel cameras provide 720p resolution video.
3. SIP outdoor station can come with 7'' touchscreen or 4.3'' LCD and mechanical keypad.
4. Up to 100,000 IC/ID cards can be identified for door access.
5. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
6. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
7. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
8. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3“ TFT LCD, 480x272/ 7”TFT LCD,1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button, Touch button(Optional) |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-X5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our team through professional training. Skilled professional knowledge, strong sense of service, to meet the service needs of customers for Audio Intercom - 902D-X5 Android 4.3-inch/ 7-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Dominica, Haiti, Colombia, As a way to make use of the resource on the expanding information and facts in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite in the top quality products and solutions we supply, effective and satisfying consultation service is supplied by our professional after-sale service group. Solution lists and thorough parameters and any other info weil be sent for you timely for the inquiries. So make sure you get in touch with us by sending us emails or contact us if you have any concerns about our firm. ou can also get our address info from our web site and come to our enterprise. or a field survey of our solutions. We're confident that we have been going to share mutual results and build solid co-operation relations with our companions in this market. We're looking forward to your inquiries.









