Android Home Intercom - 280SD-R2 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We always get the job done being a tangible workforce making sure that we can easily give you the very best quality as well as finest selling price for Android Home Intercom - 280SD-R2 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Toronto, Lithuania, Manchester, We provide good quality but unbeatable low price and the best service. Welcome to post your samples and color ring to us .We will produce the goods according to your request. If you are interested in any products we offer, please feel free to contact us directly by mail, fax, telephone or internet. We are here to answer your questions from Monday to Saturday and looking forward to cooperating with you.









