Android Home Intercom - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 270 x 168 x 15mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Port | No |
| USB Port | No |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Good quality comes initial; company is foremost; small business is cooperation" is our business philosophy which is frequently observed and pursued by our business for Android Home Intercom - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Algeria, Kuwait, Zambia, It using the world's leading system for reliable operation, a low failure rate, it suitable for Argentina customers choice. Our company is situated within the national civilized cities, the traffic is very convenient, unique geographical and economic conditions. We pursue a people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, build brilliant" business philosophy. Strict quality management, perfect service, reasonable price in Argentina is our stand on the premise of competition. If necessary, welcome to contact us by our website or phone consultation, we'll be happy to serve you.
Datasheet 904M-S3.pdf








