Android Door Camera - 280SD-C7 – DNAKE Detail:
1. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C7.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Assume full accountability to fulfill all demands of our purchasers; attain continual advancements by marketing the advancement of our clientele; grow to be the final permanent cooperative partner of purchasers and maximize the interests of purchasers for Android Door Camera - 280SD-C7 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Norway, Brasilia, Lyon, Based on experienced engineers, all orders for drawing-based or sample-based processing are welcomed. We have won a good reputation for outstanding customer service among our overseas customers. We will continue to try the best to offer you good quality products and the best service. We are looking forward to serving you.









