Analog Intercom System - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. It allows two-way communications between the villa panel and indoor monitor.
2. Up to 30 IC or ID cards can be identified on this villa door phone.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of this device.
4. It provides user-friendly backlit button and LED light for night vision.
| Physical Property | |
| Size | 116x192x47mm |
| Power | DC12V |
| Rated Power | 3.5W |
| Camera | 1/4" CCD |
| Resolution | 542x582 |
| IR Night Vision | Yes |
| Temperature | -20℃- +60℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional) |
| Unlock Card Type | IC/ID (Optional) |
| Number of Cards | 30 pcs |
| Exit Button | Yes |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
-
Datasheet 608SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We always believe that one's character decides products' quality, the details decides products' quality ,with the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE team spirit for Analog Intercom System - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia, Japan, Bulgaria, If you are for any reason unsure which product to select, do not hesitate to contact us and we are going to be delighted to advise and assist you. This way we are going to be providing you with all the knowledge needed to make the best choice. Our company strictly follows "Survive by good quality, Develop by keeping good credit. " operation policy. Welcome all the clients old and new to visit our company and talk about the business. We have been looking for more and more customers to create the glorious future.









