Renewable Design for Intercom Over Ip - 280D-A6 – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We retain improving upon and perfecting our items and repair. At the same time, we perform actively to do research and progress for Renewable Design for Intercom Over Ip - 280D-A6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Albania, Madras, Iceland, With more and more Chinese products and solutions around the world, our international business is developing rapidly and economic indicators big increase year by year. We have enough confidence to supply you both better solutions and service, because we've been more and more powerful, specialist and experience in domestic and international.








