Doorbell Intercom System Wired - 7-inch Indoor Monitor (2-wire Version) – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | Two wire supply |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface Mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 2-wire port |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Persisting in "High top quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", now we have established long-term cooperation with customers from the two overseas and domestically and get new and aged clients' large comments for Doorbell Intercom System Wired - 7-inch Indoor Monitor (2-wire Version) – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mexico , Moscow , Mombasa , Now, with the development of internet, and the trend of internationalization, we have decided to extend business to overseas market. With the propose of bringing more profits to oversea customers by providing directly abroad. So we have changed our mind, from home to abroad, hope to give our customers more profit, and looking forward to more chance to make business.
Datasheet 904M-S3.pdf




.jpg)



