| Физички својства на вратата C112 (4WIRE) | |
| Материјал | Пластика |
| Напојување | Напојувано од внатрешен монитор |
| Камера | 720P широкоаголен објектив |
| Агол на гледање | 100°(В) / 50°(В) / 120°(Д) |
| Инсталација | Површинско монтирање |
| Димензија | 130 x 50 x 28,4 mm |
| Работна температура | -10℃ - +55℃ |
| Температура на складирање | -40℃ - +70℃ |
| Работна влажност | 10%-90% (без кондензација) |
| Физички својства на внатрешниот монитор E216A (4WIRE) | |
| Систем | Линукс |
| Приказ | 7-инчен TFT LCD екран |
| Екран | Капацитивен екран на допир |
| Резолуција | 1024 x 600 |
| Материјал | Пластика |
| Напојување | POE или DC 12V |
| Wi-Fi | 2.4G, 802.11b/g/n* (опционално) |
| Инсталација | Површинско монтирање |
| Димензија | 195 x 130 x 17 мм |
| Работна температура | -10℃ - +55℃ |
| Температура на складирање | -10℃ - +60℃ |
| Работна влажност | 10%-90% (без кондензација) |
| Аудио и видео | |
| Аудио кодек | Г.711 |
| Видео кодек | H.264 |
| Компензација на светлина | LED бела светлина |
| Пристаниште наC112 (4WIRE) | |
| 4-жичен порт | 1 |
| Релеј Аут | 1 (БЕЗ КОМ НЦ) |
| Пристаниште наE216A (4-жичен) | |
| Слот за TF картичка | 1 |
| Влезен порт за аларм | 4 |
| Излез на аларм | 1 |
| Релеен излез | 1, БЕЗ КОМ |
| 4-жичен порт | 1 за врата |
Лист со податоци 904M-S3.pdf







